Гиппократа тупа тунисене чысласа

Районти Культурaпа кану центрeнче «Вaрмарти тeп больница» сывлaх сыхлавeн муниципаллa учрежденийeнче вaй хуракан медицина eçченeсене чысларeç. Уява савaнaçлa лару-тaрура больницaн тeп врачe В.Кириллов уçрe, кунта пуçтарaннисене пурне те саламларe. Вaрмарти тeп больница амбулаторлa, стационарлa, васкавлa медицина пулaшaвeсем кÿрет. Больницaра 411 çын eçлет, вeсенчен 49-шe тухтaрсем, 200-шe вaтам ятарлa пeлÿ илнe медицина eçченe. Коллективра ЧР тава тивeçлe врачeсем – 3, сывлaх сыхлавeн отличникeсем – 3, ЧР сывлaх сыхлавeн тава тивeçлe eçченe 1, аслa квалификаци категорильлe врачсем – 10, аслa квалификаци категорильлe медицина eçченeсем – 57. Больницaра чир-чeре çийeнчех тупса палaртмалли тата вaхaтра сывалмалли тeрлe йышши оборудованисем те пур. Медицина eçченeсене çавaн пекех райадминистрацин çумe Ю.Соколов та хeрÿллeн саламларe. Уявра eçре палaрнa eçченсене РФ, ЧР сывлaх сыхлавeн министерствисен, район администрацийeн Хисем грамотисемпе, Тав çырaвeсемпе наградaланa.

Юлашкинчен пуçтарaннисене «Созвездие» эстрада ушкaнe хaйeн илeртÿллe юррисемпе савaнтарчe.

Райадминистрацин информаци пайe.

22 июня 2011