Уяв ячeпе – Хисеп хучeсем

Ырa йaла йeркепе килeшÿллeн, хуть те хaш професси уявe ячeпе хисепе тивeçнe, тÿрe кaмaлпа тaрaшакан eçченсене сума суса Хисеп хучeсемпе саламлаççe. Иртнe вырсарни кун Медицина eçченeн кунe пулнa май, ку отрасльте тимлесе ыр сaмаха тивeçнисемпе паллаштарсан вырaнлa.

Иртнe эрне кун, июнeн 17-мeшeнче, районти тeп больницaра уяв ячeпе иртнe пухура Чaваш Республикин Сывлaх сыхлавeн тата социаллa аталану министерствин Хисеп грамотине О.Б.Яковлева терапевт, О.С.Иосифова операци сестри тивeçнe. Асaннa министерствaн Тав çырaвeпе вара педиатр пулaшуçине Р.В.Лысована, Серенкассинчи фельдшер пункчeн фельдшерне З.А.Герасимована чысланa.

Район администрацийeн пуçлaхeн Хисеп грамотипе Н.А.Ярабаев хирурга, поликлиникaн аслa медицина сестрине З.А. Канцелярована, терапи уйрaмeн медицина сестрине Н.П.Трофимована, Г.Н.Манилова статиста, Питeркассинчи фельдшер пункчeн фельдшерне Г.С.Сятрайкинана, Тав çырaвeпе вара инфекци уйрaмeн медицина сестрине Р.В.Тимкинана, шaл тухтaрне А.М.Фадеевана, функци диагностикин медицина сестрине Ф.И.Пигильдинана, кадр пайeн специалистне Г.А. Богатнаевана, Хeрлe Чутайри пeтeмeшле практика врачeн офисeн медицина сестрине Л.Г.Романована наградaланa.

Хирурги уйрaмeн медицина сестри Л.Ю.Краснова, терапи уйрaмeн медицина сестри Г.П.Никифорова, васкавлa пулaшу фельдшерe З.Н.Андреева, офтальмолог Э.И.Манейкина, стерилизаци уйрaмeн медицина сестри Н.Ю.Филиппова, анестезиологипе реанимаци уйрaмeн аслa медицина сестри райбольницaн тeп врачeн Хисеп грамотиллe пулнa. Тeп врачaн Тав çырaвне терапи уйрaмeн медицина сестри Г.И. Удикова, поликлиникaн неврологи кабинечeн медицина сестри З.А.Музякова, лаборант Т.И.Сарина, ача-пaча уйрaмeн медицина сестри Р.Н.Тонейкина, стоматологи кабинечeн медицина сестри В.Н.Ладайкина, васкавлa пулaшу фельдшерe Н.И. Фондеркин, çуртпа сооруженисене пaхса тaракан eçчен Н.Г.Малин, повар Ю.А.Мидакова тивeçнe.

Н.МИДАКОВА

23 июня 2011